czwartek, 6 sierpnia 2015

#1 NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY = BRAK EFEKTÓW

Zdrowe odżywianie, trening, fit życie i wszystko świetnie, ale czemu nie widać efektów? Oto kilka powodów, przez które nie osiągasz wymarzonych efektów. 

  1. Dieta 1000-1200 kcal
    Na co dzień jesz zdrowo, dużo trenujesz (4-6 razy w tygodniu) i nadal zastanawiasz się, co jest nie tak, że waga nie spada. Jednak jest małe ALE. Twoja dieta mieści się w granicach 1000-1200 kcal, co jest wielkim błędem. Jeżeli trenujesz kilka razy w tygodniu, tym bardziej powinnaś jeść więcej. Dostarczając sobie mniej kalorii niż twój organizm wykorzystuje podczas codziennych czynności ( sen, oddychanie, chodzenie, sprzątanie, itp...) spowalniasz swój metabolizm, przez co nie osiągasz efektów, czujesz zmęczenie, senność i zaczynasz mieć problemy ze zdrowiem. Najlepiej dopasować kaloryczność posiłków do swoich potrzeb. Przykładowo: 20-letnia kobieta ważąca 55kg, wzrost 165 cm, o umiarkowanej aktywności fizycznej powinna spożywać:
     
    Aby utrzymać wagę:                             2159 kcal   
    15% białka: 324 kcal = 81 g
    55% węglowodanów: 1187 kcal = 297 g
    30% tłuszczu: 648 kcal = 72 g
  2. Trenowanie tylko 1-2 partii mięśniowych
    Szukasz odpowiedzi, jak mieć płaski brzuch, szczupłe uda, czy umięśniony tyłek. Codziennie robisz ćwiczenia ABS,czy trening pośladków i chcesz pozbyć się tłuszczu z wybranej części ciała. Niestety tak to nie działa. Każdy z nas ma inną budowę ciała, a ćwicząc codziennie tylko brzuch, nie dorobisz się wymarzonego sześciopaka. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie trening całego ciała lub podzielony na poszczególne partie w ciągu tygodnia. Efekt gwarantowany.
  3. Brak regeneracji
    Regeneracja to jeden z najważniejszych elementów i polega 
    przede wszystkim na odpowiedniej diecie, nawodnieniu, relaksie i śnie. Jest ona potrzebna zarówno do budowania masy mięśniowej, jak i w trakcie redukcji. Zaniedbanie tego czynnika może doprowadzić do przetrenowania lub kontuzji. Podstawą regeneracji jest sen, bez niego forma sportowa nie poprawi się. Jeśli nawet czujesz się zmęczony w ciągu dnia, pozwól sobie na 20-30 minutową drzemkę.
  4. Podjadanie
    „Trzymam się diety, tylko czasem zjem jakąś przekąskę.
    Czasem sięgniesz po czekoladę, paluszka czy chrupki do filmu, nawet nie pamiętając, że je zjadłaś. Jeśli podjadasz - to nie trzymasz się diety. Pierwsze tygodnie zdrowej diety są bardzo ważne, ponieważ podkręcasz swój metabolizm, a organizm uczy się właściwych nawyków, bez podjadania. 

    dieta + trening + regeneracja = sukces :)

    Miłego dnia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz